Ogłoszenia - Parafia pw. św. Łukasza Ewangelisty i św. Rity

Parafia św. Łukasza Ewangelisty i św. Rity
w Bydgoszczy-Fordonie
Przejdź do treści

Ogłoszenia

Duszpasterstwo
V NIEDZIELA ZWYKŁA
05.02.2023.

1. Msze św. o godz. 18.00, w sobotę o godz. 8.00.
Sakrament Pokuty 15 minut przed Mszą św.  
Nabożeństwa tygodniowe pół godziny przed Mszą św.
W każdy piątek od godz. 15.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, rozpoczęcie Koronką do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy…
Biuro parafialne czynne w sobotę od godz. 9.00 do 10.00 - tak będzie do
12 lutego.

2. Kalendarz liturgiczny: św. Agaty i bł. Elżbiety Canori Mora - dzisiaj;
bł. Klary Ludwiki Szczęsnej - we wtorek; św. Józefiny Bakhity - w środę; św. Scholastyki, św. Józefa Sancheza (Jose-Hose) i bł. Alojzego Wiktora Stepinac w piątek; Matki Bożej z Lourdes w sobotę i Msza św. w intencji chorych, starszych i tych którzy opiekują się tymi osobami o godz. 8.00. Po Mszy św. namaszczenie olejem św. Szarbela.     

3. Msza św. dla wdów i wdowców za zmarłych współmałżonków we wtorek o godz. 18.00.

4. 15 czwartków ze św. Ritą - wszystkich, którym bliski jest kult św. Rity zapraszamy do odprawienia nabożeństwa 15 czwartków ku czci św. Rity. Przypomina ono o piętnastu latach, w czasie których ta święta nosiła na swoim czole stygmat ciernia Jezusa. W obliczu tysięcy intryg, kłótni, pomówień, niesprawiedliwości, osądów, które mają za cel zgasić nadzieję w sercach wierzących, my podczas kolejnych czwartków, wpatrując się w duchowość i drogę życia św. Rity, będziemy chcieli umocnić w sobie cnotę nadziei, szukać sposobów jej urzeczywistnienia i uczyć się od św. Rity jak głosić Chrystusa naszą nadzieją. Wybierając św. Ritę na towarzyszkę drogi swojego chrześcijańskiego życia, wzbudzając intencję i odprawiając nabożeństwo piętnastu czwartków ku czci świętej patronki od trudnych i niemożliwych spraw możemy otrzymać od Boga szczególną łaskę bądź pomóc w życiowych trudnościach. Z odprawieniem tego nabożeństwa związany jest również odpust zupełny i cząstkowy, który można ofiarować za siebie lub osobę zmarłą. Nabożeństwo 15 czwartków ku czci św. Rity przygotowuje czcicieli do jej liturgicznego wspomnienia - 22 maja. Każdy kolejny czwartek będzie etapem duchowej wędrówki, duchowego wstępowania  na szczyt Scoglio, miejsca uświęconego modlitwą św. Rity. Każde Sanktuarium jest jakby święta górą modlitwy, oczyszczenia i spotkania z Bogiem. Nabożeństwo o godz. 17.15, prowadzone przez Bractwo św. Rity a po nabożeństwie Msza św.

5. Zabawa karnawałowa: „Kana u Łukasza”, to czwarty odcinek naszej zabawy, która odbędzie się 18 lutego w ostatnią sobotę karnawału w Domu Parafialnym. Zabawa obejmuje pełne MENU oraz niespodziankę. Zabawę jak wesele w wyjątkowej scenerii poprowadzi profesjonalny zespół muzyczny SONETT. „Kana u Łukasza” będzie okazją do wspólnej radości oraz do działań o charakterze charytatywnym na rzecz dzieci i młodzieży w naszej parafii. Szczegóły, informacje oraz zapisy u ks. Marka do dnia
10 lutego.

6. Ogłoszenia z zewnątrz: - zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego 17 lutego. Sprzęt można przynosić od przyszłego poniedziałku do 16 lutego i składać przy kontenerze na makulaturę. Informacje na ulotkach.    

7. Sprawy budowlane: w ostatnim tygodniu 6 osób, także nasi chorzy złożyli ofiary na budowę upiększenie naszego kościoła... Wielkie „Bóg zapłać” za te wszystkie ofiary.  
Dziękujemy tym osobom, które wysprzątały naszą świątynię i składamy podziękowanie za kwiaty.
Podziękowanie kierujemy do tych, którzy tydzień temu złożyli ofiary na ogrzewanie, zebraliśmy z puszek i ze skarbon 685 zł. - dziękujemy…
Przypominamy, że przez cały czas okresu grzewczego, ofiary na ten cel można składać do skarbon umieszczonych na filarach, z napisem „na ogrzewanie”.
Informujemy, że Urząd Miasta do Domu Parafialnego, który znajduje się przy Skwerze św. Rity ustalił numer porządkowy 1.    

8. 1,5% podatku dla organizacji pożytku publicznego.
- Przypominamy, że od 1 stycznia można już przekazywać 1,5% przez Caritas D B na cele naszej parafii. Na stoliku przy wyjściu są wyłożone ulotki z numerem KRS - u.
W zeznaniu podatkowym należy podać ten numer, wyliczoną kwotę 1,5% należnego podatku oraz dopisać koniecznie: „PZC - Św. Łukasza”.
Po dokonaniu tych czynności prosimy o dostarczenie oświadczenia. Przez tę wpłatę i rozliczając się do 30 kwietnia z tzw. PITU, można samemu zadecydować choć o małej części swojego podatku i dzięki temu wspomóc naszą działalność.
- 1,5 % można również przekazać dla naszego parafianina 6 - letniego Aleksandra. Ulotki wyłożone na stoliku.  


9. Za tydzień: - ofiary składane na tace przeznaczone będą na cele budowlane.
- spotkanie dla Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. o godz. 15.00. Obecność obowiązkowa.

10. Dzisiaj: V Niedziela Zwykła. - Niedziela Eucharystyczna, ofiary składane do puszek przeznaczone są zgodnie z zarządzeniem władzy duchownej na zakony klauzurowe.
- w sklepiku można zakupić jeszcze nas parafialny kalendarz oraz ciekawe książki np. ks. Waldemara Chrostowskiego…, Ikony... - sklepik czynny
w sobotę po wieczornej Mszy św. oraz w niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 i 10.00.  

11. „Przewodnik katolicki”: O polskiej obrzędowości i pobożności; O Kościele w obrazach biblijnych; O wojennej Ukrainie; Z życia diecezji i regionu. Cena 9 zł.

12. Modlitwa za diecezję i św. Michała Archanioła i św. Rity

13. Zmarli.
Wróć do spisu treści