Ogłoszenia - Parafia pw. św. Łukasza Ewangelisty i św. Rity

Parafia św. Łukasza Ewangelisty i św. Rity
w Bydgoszczy-Fordonie
Przejdź do treści

Ogłoszenia

Duszpasterstwo
VIII NIEDZIELA WIELKANOCNA „B”
 
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
 
19.05.2024.

 
SANKTUARIUM ŚW. RITY - wielki, historyczny dzień dla naszej parafii,
 
dla diecezji i wspólnoty Kościoła, ustanowienie naszego kościoła
 
Sanktuarium Św. Rity - przeżyliśmy 22 maja 2022 r.  
 
W środę: II rocznica i 11 rocznica wniesienia relikwii św. Rity do naszej świątyni oraz i Dzień Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu - indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu, będzie w kościele od godz. 11.00 do 17.45.  
 
PROGRAM: Msza św. z poświęceniem róż o godz. 8.00, 10.00 (z udzielaniem sakramentu chorych) i UROCZYSTA o godz. 18.00, poprzedzona od 17.00 Koronką do Świętej Rity i nabożeństwem majowym. W czasie Mszy św. o godz. 18.00, której przewodniczył będzie ks. abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański, zostaną poświęcone mozaiki Drogi Krzyżowej. W tym miejscu dziękujemy tym osobom, rodzinom i Bractwu Świętej Rity za sfinansowanie tych poszczególnych stacji DK - Wielkie Bóg Zapłać. Dziękujemy również tym, którzy w tygodniu pomogli przy montażu mozaiki.         
 
Dziękujemy tym wszystkim, którzy przyczynili się do tego wydarzenia już od 22 maja 2013 r. kiedy to zostały wniesione relikwie św. Rity. Ta modlitwa trwa - w środę 133 spotkanie ze święta ciernia i róży - i będzie trwała.
 
Po Mszy św. ugościmy pielgrzymów i czcicieli św. Rity. Prosimy, chętne osoby do upieczenia ciasta, które można już przynosić po południu we wtorek lub w środę do południa. Prosimy także panów do ogarnięci terenu przed kościołem (trawa, ustawienie ławek, stołów) oraz prosimy panie wysprzątaniu kościoła - te prace we wtorek od godz. 9.00.        
 
Biuro Parafialne: z racji uroczystości (w środę) nie będzie czynne.
 
W sklepiku można zaopatrzyć się w książki o Św. Ricie oraz albumy i medaliki ze Św. Ritą i sanktuaryjne rzeczy: IKONY ŚW. RITY; breloczki z wizerunkiem św. Łukasza Ewangelisty i św. Rity; naklejka „rybka” na samochód z wizerunkiem św. Rity i napis - „św. Rito prowadź”; koronki (z relikwią) do św. Rity.

 
1. Nabożeństwo majowe z tygodniowymi nabożeństwami, pół godziny przed wieczorną Mszą św. Nabożeństwo majowe również w Ogrodzie Modlitwy przy figurze Matki Najświętszej i św. Rity o godz. 20.30, zakończone Apelem Jasnogórskim.  
 
Adoracja Najświętszego Sakramentu - w piątek od godz. 15.00 do 18.00, rozpoczęcie Koronką do Bożego Miłosierdzia.

 
2. Informujemy ponieważ są liczne zapytania o termin I Komunii w przyszłym roku, to dzień 4 maja a w 2026 r. 3 maja, a 2027 r. 2 maja. Przypominamy także, że istnieje możliwość wynajęcia sal w Domu Parafialnym na uroczystości I Komunii św., chrzest, jubileusze i stypy pogrzebowe. Informacje u ks. proboszcza.

 
3. Kalendarz liturgiczny: św. Bernardy Butler i bł. Róży Marii Czackiej - dzisiaj; Matki Kościoła - jutro; bł. Archanioła Tadini (włoski kapłan) - we wtorek.  
 
Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana - w czwartek.
 
To święto ma zwrócić uwagę wiernym na osobę Chrystusa jako jedynego
 
i powszechnego Kapłana i propagować świętość życia duchowieństwa oraz akcentować potrzebę modlitwy w intencji powołań kapłańskich.
 
Trwa okres wielkanocny - i w tym czasie jest dla każdego katolika obowiązek komunii wielkanocnej. Okres komunii wielkanocnej trwa do Uroczystości Trójcy Świętej, jeszcze tylko tydzień do 26 maja. Przypominamy, że okazja do spowiedzi św. 15 minut przed Mszą św.

 
4. Pielgrzymki: - „Pielgrzymki D B do korzeni”: - 22 czerwca Kołobrzeg; - 28 września Peplin.  
 
- od 7 do 12.10. Leżajsk, Łańcut, Markowa, Przeworsk, Rzeszów, Jasna Góra.
 
Szczegóły i zapisy w biurze parafialnym.

 
5. Ogłoszenia zewnątrz: - „Marsz dla życia i rodziny”, za tydzień w niedzielę. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12.30 w katedrze. Po Mszy marsz w kierunku Bazyliki Wincentego a’Paulo. Tego dnia, z inicjatywy papieża Franciszka, świętować będziemy po raz pierwszy Światowy Dzień Dzieci - w imieniu ks. biskupa zapraszamy wszystkie dzieci, wraz z rodzicami, na atrakcje, po zakończonym Marszu dla Życia i Rodziny, na teren Bazyliki Wincentego a’Paulo.
 
- koncert z okazji 25. rocznicy pobytu św. Jana Pawła II w Bydgoszczy pt. „Ciągle żywy”, odbędzie się w sobotę 8 czerwca o godz. 19.30 w SISU Arenie w Bydgoszczy (ul. Toruńska 59). Na scenie wystąpią znani artyści: Beata Bednarz, Aga Twardowska, Anna Hnaowicz, Tadeusz Seibert. Bilety do nabycia w biurze parafialnym, w cenie 20 zł.

 
6. Sprawy budowlane - w ostatnim tygodniu 54 osoby/rodziny złożyły ofiary na upiększanie naszego kościoła. Wielkie „Bóg zapłać” za te ofiary.

 
7. Za tydzień: - Kropelka Życia: przeprowadzona będzie po raz dwudziesty pierwszy przy naszej świątyni od godz. 8.30 do 13.30. Podstawiony będzie specjalny autobus do poboru krwi. Krew mogą oddawać osoby od 18 do 65 lat, należy posiadać dokument tożsamości;
 
- Dzień Matki - niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach. Wszystkich zapraszamy na wspólną modlitwę maryjną, nabożeństwo majowe, podczas którego przez wstawiennictwo ze wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serce i ręce, będziemy prosić
 
o potrzebne łaski a dla zmarłych o wieczne miłosierdzie.

 
8. Dzisiaj: - Uroczystość Zesłana Dycha Świętego, - ofiary składane do puszek zgodnie z zarządzeniem władzy duchownej przeznaczone są na seminarium.

 
9. „Przewodnik Katolicki”: O tajemnicy Wniebowstąpienia; O karze śmierci - nie, dlaczego?; O relacjach polsko-ukraińskich; O relacjach matka i córka; O 50-letniej posłudze S. Fabioli dla pielgrzymów w Jerozolimie; Z życia diecezji i regionu.

 
10. Modlitwa o dary Ducha Świętego i św. Michała Archanioła i św. Rity

 
11. Zmarli.
Wróć do spisu treści