Ogłoszenia - Parafia pw. św. Łukasza Ewangelisty i św. Rity

Parafia św. Łukasza Ewangelisty i św. Rity
w Bydgoszczy-Fordonie
Przejdź do treści

Ogłoszenia

Duszpasterstwo
VI NIEDZIELA WIELKANOCNA „B”
09.05.2021.

1. Nabożeństwo majowe z tygodniowymi nabożeństwami pół godziny przed wieczorną Mszą św.
Nabożeństwo majowe również w Ogrodzie Maryjnym przy figurze Matki Najświętszej i św. Rity każdego dnia o godz. 20.30 zakończone Apelem Jasnogórskim.
Papież Franciszek prosi, aby w miesiącu maju cały Kościół przyzywał wstawiennictwa Najświętszej Maryi Panny w intencji zakończenia pandemii, a w sposób szczególny zachęca nas wszystkich do gorliwej modlitwy za tych, których pandemia dotknęła najbardziej. Idąc za tą prośba papieża, modlimy się w naszej wspólnocie, każdego dnia szczególnie w czasie „nabożeństwa majowego” o ustanie pandemii łącząc się przez to z sanktuariami całego świata.
Od piątku rozpoczniemy nowennę do Ducha św. przed uroczystością Zesłana
Ducha Św. Zapraszamy na nabożeństwa majowe wszystkich, także dzieci i młodzież.
Trwa okres wielkanocny - i w tym czasie jest dla każdego katolika obowiązek komunii wielkanocnej, od tego obowiązku nie było i nie ma żadnej dyspensy. Okres komunii wielkanocnej trwa w tym roku do Uroczystości Trójcy Świętej, do 30 maja. Przypominamy, że okazja do spowiedzi św. 15 minut przed Mszą św.  

2. Kalendarz liturgiczny: św. Leopolda Mandcia - w środę; św. Małgorzaty z Kortony i bł. Zofii Czeskiej - w sobotę.

3. 15 czwartków i Nowenna przed uroczystością Św. Rity: 22 maja będziemy liturgicznie wspominać Św. Ritę, patronkę od spraw trudnych i niemożliwych. Przygotowujemy się duchowo do tej uroczystości już od 11 lutego - 15 czwartków (przygotowanie dalsze) - zapraszamy na kolejne XIV spotkanie w najbliższy czwartek: modlitwy o godz.17.30, o godz. 18.00 Msza św.
Od 13 maja trwamy także w 9 - dniowej nowennie (przygotowanie bliższe): modlitwy o godz. 17.30, w sobotę i w niedzielę o godz. 16.30.
W sklepiku można zaopatrzyć się w książki o Św. Ricie oraz albumy i medaliki ze Św. Ritą.

4. Msza św. w intencji chorych, starszych i tych którzy opiekują się tymi osobami we wtorek o godz. 18.00. Po Mszy św. namaszczenie olejem św. Szarbela.    

5. Spotkania w tygodniu:
Wspólnota Sanctus - w piątek o godz. 18.00.
Bractwo św. Rity i kandydaci - w sobotę o godz. 15.00.

6. Uroczystość Bożego Ciała - 3 czerwca. Już dzisiaj informujemy, że w Boże Ciało po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy tradycyjnie procesja i przejdzie ulicami. Bora Komorowskiego, Gieryna, Gryfa Pomorskiego, Andresa, Gieryna do kościoła. Ołtarze zostaną ustawione tak: I i IV ołtarz przy ul. Gieryna 1 (przygotowuje PZ Caritas i Towarzystwo Miłosierdzia), II ołtarz GP 7 (przygotowują mieszkańcy i wspólnota SANCTUS), III ołtarz GP 1/3 (przygotowują mieszkańcy i Rycerze Kolumba i Towarzystwo św. Wojciecha), V ołtarz przy kościele (przygotowuje Bractwo św. Rity).

7. Pielgrzymki:
- pielgrzymka samolotowa od 28 lipca do 4 sierpnia: Rzym, Asyż, Cascica.
- pielgrzymka autokarowa od 6 do 10 września: Praszka, Jasna Góra, Stary i Nowy Sącz, Muszyna, Krynica Górska, Lipnica Murowana, Szczepanów…
Informacje szczegółowe w biurze parafialnym.

8. Sanktuarium św. Rity - jak informowaliśmy w przyszłym roku nasz kościół ma być ogłoszony: SANKTUARIUM ŚW. RITY. Wiele jest jeszcze przygotowań duchowych i materialnych. Wczoraj porządkowaliśmy teren przy kościele… Dziękujemy tym, którzy pomagali a szczególnie p. Elżbiecie i p. Kazimierzowi, którzy zadbali o rosnące tuje wokół ogrodzenia; panom ze wspólnoty Rycerzy Kolumba i Towarzystwa św. Wojciecha oraz młodzieży SANCTUS. Pragniemy jeszcze w tym tygodniu kontynuować te prace w sobotę od 9.30, zapraszamy także młodzież, panów i inne chętne osoby do pomocy. A w czwartek i piątek będziemy zmieniać oświetlenie w prezbiterium, dlatego Msze św. będą w kaplicy.    

9. Sprawy budowlane - w ostatnim tygodniu 9 osób oraz nasi chorzy złożyli ofiary na budowę naszego kościoła.

Siedem rodzin z parafii przekazało ofiarę na mozaikę św. Rity… Wielkie „Bóg zapłać” za te ofiary i za dzisiejsze. Potrzeba jeszcze 5 000 zł. Prosimy o ofiarność na ten cel.

10. Za tydzień: Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, ofiary składane do puszek z zgodnie zarządzeniem władzy duchownej przeznaczone będą na cele seminarium duchownego.

11. „Przewodnik Katolicki”: O sile łagodności; O komunijnej rewolucji; O 12 letniej dziewczynce i jej rozmowach z Matką Bożą; O słuchaniu biskupów;
O nawróconym aborcjoniście; O globalizacji obojętności; O szkolnym wychowaniu do wartości; Z życia diecezji i regionu.
12. Modlitwa do św. Józefa i św. Michała Archanioła

13. Zmarli.
Wróć do spisu treści