Ogłoszenia - Parafia pw. św. Łukasza Ewangelisty i św. Rity

Parafia św. Łukasza Ewangelisty i św. Rity
w Bydgoszczy-Fordonie
Przejdź do treści

Ogłoszenia

Duszpasterstwo
17 NIEDZIELA ZWYKŁA „B”
25.07.2021.

1. Msze św. w lipcu i w sierpniu odprawiane są w kaplicy od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, w sobotę o godz. 8.00; w kościele w sobotę o godz. 17.00 i przez całą niedzielę.
Nabożeństwa tygodniowe o godz. 16.30.
Adoracja Najświętszego Sakramentu (w kaplicy) w każdy piątek od godz. 15.00 do 17.00 rozpoczęcie Koronką do Miłosierdzia Bożego.
Biuro parafialne w czasie wakacji czynne w sobotę od godz. 10.00 do 11.00. Przypominamy o odpowiednim stroju w świątyniach w czasie upałów: przykryte ramiona i długie spodnie.

2. Kalendarz liturgiczny: św. Jakuba Większego, św. Krzysztofa - dzisiaj;
św. Anny - jutro; św. Szarbela - w środę; św. Marty z Betanii - w czwartek;
św. Ignacego Loyoli, bł. Alfonsy Marii, francuskiej zakonnicy - w sobotę.

3. Pielgrzymki: Podziękowanie składamy tym wszystkim, którzy wzięli udział w mini pielgrzymce między parafialnej. Dziękujemy szczególnie tym osobom, które upiekły ciasto i przygotowały spotkanie dla strudzonych pielgrzymów (pp. Barbara, Ewa, Grażyna, Irena). Pielgrzymka jeszcze trwa: dzisiaj z parafii św. Jana Ap i Ew. do św. Mikołaja; jutro - po Mszy św. o godz. 18.30 w parafii Św. Mikołaja przejdzie do parafii Św. Mateusza Ap. i Ew. i tam nastąpi zakończenie pielgrzymki. Zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce.

4. Pielgrzymki: - pielgrzymka samolotowa od Rzymy, Asyżu, Cascii… - wyjazd 15 osobowej grupy z wtorku na środę o godz. 0.30…, powrót 4 sierpnia.  
- pielgrzymka autokarowa od 6 do 10 września: Praszka, Jasna Góra, Stary i Nowy Sącz, Muszyna, Krynica Górska, Lipnica Murowana, Szczepanów… Te osoby, które się zapisały prosimy o podanie danych i dokonanie wpłaty.
Informacje szczegółowe w biurze parafialnym.

5. Sprawy budowlane - w ostatnim tygodniu 6 osób złożyło ofiary na cele budowlane. „Bóg zapłać” za te ofiary i dzisiejsze złożone na tacę.
Trwają prace związane z przygotowaniem trzeciej mozaiki przy tabernakulum. Jest wystawiony projekt (drzewo winorośli) oraz jedna kwatera. Jedna zatem kwatera to 900 zł a jest ich 80. Dziękujemy trzem rodzinom, które przekazały 1 225 zł na tę mozaikę. Do zebrania mamy zatem jeszcze 60 075 zł. Ofiary na tę mozaikę można wpłacać na konto lub wrzucać w kopercie na tacę zaznaczając, że ofiara na mozaikę. Przy tej mozaice będzie umieszczona także płytka fundacyjna.
Podziękowanie kierujemy do tych, którzy dbają o tereny zielone (p. Maria, p. Piotr i p. kościelny) i do tych, którzy wysprzątali kościół, kaplicę o dom parafialny. Dziękujemy również za ofiary na kwiaty do naszych ołtarzy…

6. Sanktuarium św. Rity - jak informowaliśmy w przyszłym roku nasz kościół ma być ogłoszony: SANKTUARIUM ŚW. RITY. Wiele jest jeszcze przygotowań duchowych i materialnych. Trwają prace związane z dokończeniem i poprawieniem prac elewacyjnych. Pragniemy w sobotę od 9.00 umyć okna w domu parafialnym. Może się uda - jak przyjdą osoby??? Pragniemy dokończyć prace z odnowienie płotu, może się uda od jutra? - zapraszamy, panów i młodzież od godz. 9.00.  

7. Za tydzień: Miesiąc sierpień - miesiącem trzeźwości - rozpoczniemy ten miesiąc, który związany jest z wielkimi świętami maryjnymi i wydarzeniami historycznymi jak: Powstanie Warszawskie, Cud nad Wisłą, Rocznica Ślubów Jasnogórskich i etos Solidarności. Zachęcamy do trzeźwości, a nawet do abstynencji, czyli powstrzymania się od napojów alkoholowych przez cały miesiąc.
- Niedziela Eucharystyczna - ofiary zbierane do puszek przeznaczone będą jako „Dar Serca” dla potrzebujących z naszej parafii.

8. Dzisiaj: XVII Niedziela Zwykła. Światowy I dzień dziadków i seniorów - ustanowiony przez papieża Franciszka.
- po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów mechanicznych (rowery, hulajnogi, motocykle, samochody - nieważne na ilu kółkach jeździsz. Niech św. Krzysztof strzeże Cię na Twojej drodze do szkoły, pracy, na zakupy czy kościoła…), zbierane są ofiary do puszek w ramach akcji MIVA POLSKA - 1 grosz za bezpieczny kilometr na pomoc przy zakupie środków transportu dla misjonarzy.   

9. „Przewodnik katolicki”:… z dodatkiem na sierpień. O ważnym wyzwaniu od Soboru Watykańskiego II; O ograniczeniach Mszy św. trydenckiej; O seniorach; O przekraczaniu prędkości i grzechach kierowców; Z życia diecezji i regionu.

10. Modlitwa na pierwszy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych
Dziękuję Ci, Panie, za ukojenie w Twojej obecności.
Nawet gdy jestem samotny, jesteś moją nadzieją i moją ufnością, od mej młodości jesteś moją skałą i twierdzą!
Dziękuję Ci, że dałeś mi rodzinę i pobłogosławiłeś mnie długim życiem.
Dziękuję Ci za chwile radości i trosk, za marzenia już spełnione i te, które jeszcze przede mną.
Dziękuję Ci za ten czas owocowania na nowo, do którego mnie wzywasz.
Umocnij, o Panie, moją wiarę, uczyń mnie narzędziem Twojego pokoju,
naucz mnie przygarniać tych, którzy cierpią bardziej niż ja, abym nigdy nie przestał marzyć i opowiadać nowym pokoleniom o Twoich cudach.
Chroń i prowadź papieża Franciszka i cały Kościół, aby światło Ewangelii dotarło do każdego zakątka ziemi.

Wróć do spisu treści