Ogłoszenia - Parafia pw. św. Łukasza Ewangelisty i św. Rity

Parafia św. Łukasza Ewangelisty i św. Rity
w Bydgoszczy-Fordonie
Przejdź do treści

Ogłoszenia

Duszpasterstwo
II NIEDZIELA ZWYKŁA „C”
16.01.2022.

1. Kolęda - zakończyliśmy kolędę: modlitewną - tu w kościele i tradycyjną - w domach na zaproszenie - 303 rodziny. Jeżeli były by rodziny, które pragną jeszcze zaprosić kapłana na kolędę do domu, można to uczynić po każdej Mszy św. w biurze parafialnym. Zaproszenia przyjmujemy do końca stycznia.   
Parafianom, którzy nas przyjęli serdecznie dziękujemy, za życzliwe przyjęcie, poczęstunki i dziękujemy za piękne spotkania tu w kościele a także i w domu parafialnym...
Składamy także serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w czasie kolędy: w domach, w świątyni oraz wpłacone na konto parafialne; dziękujemy także za złożone deklaracje budowlane - na upiększenie naszej świątyni, przygotowanie projektów i prace (deklaracje są wyłożone - można je jeszcze złożyć).
Podziękowanie dla ks. Marka za jego przesłania Bożego Słowa - kolędowe oraz śpiew kolęd.
Dziękujemy również ministrantom za ich obecność a także za złożone przez parafian dla nich dary.
Nowych parafian zapraszamy do biura parafialnego abyśmy mogli się zapoznać i zapisać. Prosimy także o zgłoszenie w biurze parafialnym chorych i starszych, których pragniemy nawiedzić z sakramentami świętymi, 4 lutego.     
2. Nabożeństwa tygodniowe o godz. 17.30.
W każdy piątek od godz. 15.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
Msza św. od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.
Biuro parafialne czynne w sobotę od godz. 10.00 do 11.00.

3. Kalendarz liturgiczny: św. Józefa Sebastiana Pelczara - w środę;
św. Agnieszki - w piątek; św. Wincentego Palottiego oraz bł. Laury Vicuni, salezjanki w sobotę; bł. Męczenników z Pratulina w niedzielę.

4. Od wtorku rozpoczyna się kolejny Tydzień Powszechnej Modlitwy
o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłoń”.

5. Msza św. za Ojczyznę w piątek o godz. 18.00.

6. Co miesięczna modlitwa do Św. Rity - patronki od spraw trudnych i po ludzku niemożliwych - w sobotę. Modlitwy rozpoczniemy: od środy 30 minut przed Mszą św. a w sobotę o godz. 16.00 modlitwa koronki i przedstawienie intencji i Msza św. Zapraszamy na tę piękną modlitwę, która przygotowuje do ogłoszenia naszego kościoła SANKTUARIUM ŚW. RITY - VI miesiąc nowenny.  

7. Sprawy budowlane: - tydzień temu 55 osób złożyło ofiary na budowę naszego kościoła. Wielkie „Bóg zapłać” za te ofiary.
Dziękujemy tym, którzy w ostatnim czasie przekazali ofiary na mozaikę przy tabernakulum: - Wielkie Bóg zapłać. Do zebrania mamy zatem jeszcze 8 920 zł. Ofiary na tę mozaikę można wpłacać (w ratach) na konto lub składać w kopercie na tacę zaznaczając, że ofiara na mozaikę. Przypominamy, jedna kwatera to 900 zł.
Rozpoczęły się prace przygotowujące do położenia mozaiki w prezbiterium: kamienne ramy i mozaika: Jezus Miłosierny (340 x 175), Matka Boża Ostrobramska - Miłosierdzia (216 x 156) i św. Łukasz Ewangelista (216 x 156). Całość prac: projekty, elementy kamienne, mozaiki i praca to kwota 175,000 zł. Dziękujemy, jednej osobie za ofiarę (…) na te prace. Prace zostaną ukończone 19 lutego.

8. Za tydzień: - ofiary składane na tacę przeznaczone będą na SANKTUARIUM ŚW. RITY…; a składane do puszek przeznaczone będą na cele młodzieżowe - SANCTUS.

9. Dzisiaj: - II Niedziela Zwykła, - ofiary składane do puszek przeznaczone są na ogrzewanie - akcja 2 zł. od uczestnika Mszy św. na ogrzewanie (czujemy, że kościół jest ogrzewany, ale miejmy i świadomość, że po dużych podwyżkach gazu i rachunek za gaz jest zdecydowanie wyższy!!!). Przypominamy, że przez cały czas okresu grzewczego, ofiary na ten cel można składać do skarbon umieszczonych na filarach - w kościele na dole ale także i skarbona jest na chórze, z napisem „na ogrzewanie”. Prosimy o wsparcie tej akcji grzewczej…
- Koncert Kolęd o godz. 15.00 i rozdanie pamiątek za udział w roratach.    
WIELKI KONCERT KOLĘD. Będzie to niezwykła BIESIADA KOLĘDOWA.
DZIECI będą mogły uczestniczyć w konkursie kolęd, a wszyscy zgromadzeni wystąpią jako JEDEN WIELKI CHÓR świętujący czas Bożego Narodzenia. W trakcie koncertu dzieci otrzymają podziękowanie za piękne przygotowanie swojego serca do Bożego Narodzenia. Prosimy, by wszystkie dzieci na to wydarzenie przyniosły ze sobą dzwoneczki, grzechotki, tamburyn (instrumenty zabawki), by wspólnie stworzyć największą orkiestrę na świecie. Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie wszystkich: dzieci, młodzież, zwłaszcza całe rodziny, dorosłych i każdego kto chce przez chwilę doświadczyć mocy radości Bożego Narodzenia.   
Sklepik - różne książki, książeczki do nabożeństwa dla dzieci klas III, różańce z drewna oliwnego dostarczone dla naszej parafii z Ziemi Świętej, poprzez zakupienie różańca wspieramy chrześcijan tam mieszkających!!!; kalendarz parafialny !!!.  

10. „Przewodnik katolicki”: O modlitwie ekumenicznej; O modlitwie w Dzień Judaizmu; O spowiedzi - dlaczego się spowiadamy przed księdzem; O moralności Polaków; O weganizmie - dieta czy ideologia; O Orszaku Trzech Króli
w Bydgoszczy; Z życia diecezji i regionu.

11. Modlitwa do Matki Najświętszej i do św. Michała Archanioła

12. Zmarli.
Wróć do spisu treści