Ogłoszenia - Parafia pw. św. Łukasza Ewangelisty i św. Rity

Parafia św. Łukasza Ewangelisty i św. Rity
w Bydgoszczy-Fordonie
Przejdź do treści

Ogłoszenia

Duszpasterstwo
26 NIEDZIELA ZWYKŁA „C”
25.09.2022.

1. Nabożeństwa - w sobotę rozpocznie się miesiąc październik modlitwy różańcowej.
Różaniec dla dorosłych i młodzieży z tygodniowymi nabożeństwami pół godziny przed wieczorną Mszą św.; dla dzieci od poniedziałku do środy o godz. 17.00; w sobotę do NSNMP o godz. 7.30.
Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy piątek od godz. 15.00 do 18.00, rozpoczęcie Koronką do Miłosierdzia Bożego.

2. Intencje mszalne - informujemy, że można już na przyszły rok rezerwować terminy intencji mszalnych, jeżeli chcemy zarezerwować większą ilość Mszy św. prosimy to uczynić w biurze parafialnym w czasie urzędowania: w poniedziałek i w środę od godz. 16.00 do 17.00.

3. Kalendarz Liturgiczny: bł. Władysława z Gielniowa - dzisiaj; św. Wincentego a’ Paulo - we wtorek; św. Michała Archanioła - w czwartek, w czasie Mszy św. o godz. 18.00 będzie można przyjąć szkaplerz św. Michała Archanioła;. św. Hieronima - w piątek; św. Teresy od Dzieciątka Jezus - w sobotę.

5. Spotkania w tygodniu:
Spotkania z rodzicami dzieci klas II i III sp. oraz VII i VIII sp. i I śr.- nie wszyscy rodzice byli obecni, prosimy tych rodziców którzy nie byli na spotkaniu o skontaktowanie się z księdzem proboszczem klasy II; pozostali z ks. Markiem.
Grupa młodzieżowa Sanctus - w piątek o godz. 18.00.
Żywy Różaniec - w sobotę o godz. 7.30 różaniec, o godz. 8.00 Msza św., i po Mszy św. spotkanie w salce.  
Kandydaci na ministrantów - przypominamy, że chłopcy szkół podstawowych mogą się zapisywać na ministrantów.
Scholka parafialna - niedziela o godz. 10.15.  
Spotkania z rodzicami dzieci klas IV, V i VI - odbędzie się 10 października o godz. 18.00.

6. Poradnia Rodzinna dla małżonków i rodzin, czynna, w gablocie wywieszone są informacje z numerem telefonów do doradców.

7. Pielgrzymki: - pielgrzymka na Jasną Górę z czuwaniem nocnym z 20/21 października. Szczegóły i zapisy na pielgrzymkę w zakrystii.

8. Informacje zewnątrz: Caritas Polska rozpoczyna program „Rodzina Rodzinie”, pomoc humanitarna za granicą, polega na wspieraniu finansowym rodzin dotkniętych skutkami wojen i kryzysów humanitarnych - szczególna pomoc dla rodzin na Ukrainie. Szczegóły, znajdują się na ulotkach wyłożonych.

9. Sprawy budowlane - w ostatnim tygodniu 8 osób złożyło ofiary na cele budowlane. Wielkie „Bóg zapłać” za te ofiary i za dzisiejsze złożone na tacę.
Przypominamy, że spłacamy za parking, założony alarm w kościele oraz na mozaikę podłogową (4 dzień stworzenia: „niech powstaną ciała niebieskie…, aby oddzielały dzień od nocy…”) oraz mozaikę, która została zamontowana na zewnątrz kościoła i kaplicy (15,000 zł). Ofiary na ten cel możemy składać w kopercie na tacę lub wpłacać na parafialne konto.
Podziękowanie kierujemy do tych, którzy tydzień temu złożyli ofiary na ogrzewanie, zebraliśmy z puszek i ze skarbon 590 zł. - dziękujemy… Przypominamy, że ofiary na ten cel można składać do skarbon umieszczonych na filarach, z napisem „na ogrzewanie”.
Podziękowanie kierujemy do tych, którzy dbają o tereny zielone i do tych, którzy wysprzątali kościół i kaplicę. Dziękujemy również za ofiary na kwiaty do naszych ołtarzy…
Przypominamy, że nadal przyjmowane są wota jako dziękczynienie Matce Bożej albo św. Ricie za opiekę…, wota można przynosić i w późniejszym czasie będą one wystawione w kolejnych gablotach - czy to w kaplicy czy w kościele przy św. Ricie.
Makulatura - na terenie znajduje się pojemnik na makulaturę. Dziękujemy tym, którzy tę makulaturę dostarczają, ale prosimy nie wrzucać do tego kontenera kartonów oraz śmieci.!!!. Makulatura to: gazety, ulotki książki

10. Za tydzień: - Niedziela Eucharystyczna; - ofiary składane do puszek jako „Dar Seca” dla potrzebujących z naszej parafii.
- członkowie i wolontariusze Zakonu św. Łazarza, po Mszach świętych będą rozprowadzać kalendarze-cegiełki. Środki zebrane ze sprzedaży pozwolą na wsparcie działania Centrum Opieki Perinatalnej św. Łazarza (hospicjum perinatalnego), które ma pod swoją opieką rodziny, spodziewające się narodzin śmiertelnie chorego dziecka. Koszt cegiełki wynosi 50 złotych.
- Msza św. dla młodzieży klas VII i VIII oraz szkół średnich, za tydzień o 19.00.
- Odpust w parafii św. Faustyny o godz. 11.30.

11. Dzisiaj: - ofiary składane do puszek przeznaczone są na cele młodzieżowe.
Sklepik - ciekawe książki np. Pismo Św. S i N Testamentu, Katechizm Kościoła, O wierze, O św. Ricie, różańce i krzyże domowe, Ikony…

12. „Przewodnik katolicki”: z dodatkiem na październik; O świecie Głuchych; O Kościele w Kazachstanie; O Migrantach i Uchodźcach; O trudnych czasach; Z życia diecezji i regionu.

13. Modlitwa do Matki Bożej i św. Michała Archanioła i św. Rity

14. Zmarli.
Wróć do spisu treści